• Witaj na Forum Krótkofalowców i Radioamatorów Nowych Technologii !
  • Zarejestruj się i/lub zaloguj, aby mieć dostęp do wszystkich funkcji
  • Ekipa SP-DMR
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Photo 
Dzień dobry.
Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem radia TYT MD-9600.
Całkiem fajna maszynka.
Wersja wyposażona w GPS, choć go pewnie prędko nie użyję, gdyż przeznaczone jest do pracy stacjonarnej.
W moim podziemnym Radioshack szans na widok satelitów to radio raczej niema.
Z radia jestem zadowolony, choć porównując z ręcznym Anytone D868UV, programiści Tytery mają sporo pola do ulepszeń.
Jedyną moim zdaniem niedoróbka w tym radiu jest brak ,możliwości zciszania sygnałów dźwiękowych, a są przeraźliwie głośne. Można je całkiem wyłaczyć.

Radio po upgrade do firmware P006.003 powinno 'łyknąć" 100000 cyfrowych kontaktów, ale za firmware nie nadąża wersja CPS (1.23), gdyż import zatrzymuje się na 10000 i już nic nie można wpisać.
Pewnie to poprawią w jakieś nowszej wersji CPS, a może poprostu czegoś nie wiem / nie umiem. Może ktoś wie jak wrzucić "cały świat".
Z podstawowych cech - dobra modulacja, dobry odsłuch, wszystko działa jak trzeba.
Wersja radia jaką posiadam - Zrzut Basic Information w załaczeniu.
   
Załaczam też swój wsad rdt, jak by ktoś chciał skorzystać, tylko proszę zmienić numerek ID.

.zip   RDT.zip (Rozmiar: 14.36 KB / Pobrań: 47)

Zapraszam do wymiany doświadczeń.
73's Marcin.
Warszawa KO02OE
 
Odpowiedz
#2
Cześć.
Kupiłem radio kilka dni temu. Mój egzemplarz to wersja 3 z GPS, zainstalowany firmware S006.003. Dotychczas nie udał mi się zapis 100000 kontaktów, ale patrząc w informacje które zamieścił TYT musiałbym wrzucić firmware P006.003. Czy przechodząc na firmware"P" nie uszkodzę radia? Czy wersje te różnią się tylko tym, że albo 10.000 kontaktów i możliwość korzystania z funkcji REC lub 100.000 kontaktów bez funkcji rejestracji ?
Generalnie fajny transciever za rozsądne pieniądze. Fajnie jakby powstał jakiś alternatywny firmware do tego radia.
Przemek
JO94HH, Gdańsk
 
Odpowiedz
#3
(07 12 2018, 11:41)SP2EG napisał(a): Cześć.
Kupiłem radio kilka dni temu.  Mój egzemplarz to wersja 3 z GPS, zainstalowany firmware S006.003. Dotychczas nie udał mi się zapis 100000 kontaktów, ale patrząc w informacje które zamieścił TYT musiałbym wrzucić firmware P006.003. Czy przechodząc na firmware"P" nie uszkodzę radia? Czy wersje te różnią się tylko tym, że albo 10.000 kontaktów i możliwość korzystania z funkcji REC lub 100.000 kontaktów bez funkcji rejestracji ?
Generalnie fajny transciever za rozsądne pieniądze. Fajnie jakby powstał jakiś alternatywny firmware do tego radia.

Dobra, u mnie baza kontaktów załadowała się poprawnie po zmianie firmware na P006.003  Big Grin
Przemek
JO94HH, Gdańsk
 
Odpowiedz
#4
Przemku.
Ja wgrałem firmware P006.003 do mojego DM-9600 z GPS Hw ver V02.07
W końcu ydało się też wgrać z lekka odchudzony cały świat w tym pełną Polskę z dzisiaj.
Plik csv do zaimportowania możesz ściagnąć z mojego OnDrive:
https://onedrive.live.com/?authkey=%21AC...95&o=OneUp
Cały świat sięnie mieści - ponad 117000. Ten plik ma prawie 96000 quasi przypadkowo usunietych rekordów, ale Polska jest w Całości.
Ciekaw jestem jak Ty wybrałeś te 100tys z tych ponad 117 tys.
73's Marcin.
Warszawa KO02OE
 
Odpowiedz
#5
(22 12 2018, 21:55)sp5iou napisał(a): Przemku.
Ja wgrałem firmware P006.003 do mojego DM-9600 z GPS Hw ver V02.07
W końcu ydało się też wgrać z lekka odchudzony cały świat w tym pełną Polskę z dzisiaj.
Plik csv do zaimportowania możesz ściagnąć z mojego OnDrive:
https://onedrive.live.com/?authkey=%21AC_DikwSzbN973A&cid=A34BEA6206FEFDC3&id=A34BEA6206FEFDC3%211108&parId=A34BEA6206FEFDC3%211095&o=OneUp
Cały świat sięnie mieści - ponad 117000. Ten plik ma prawie 96000 quasi przypadkowo usunietych rekordów, ale Polska jest w Całości.
Ciekaw jestem jak Ty wybrałeś te 100tys z tych ponad 117 tys.

Do bani jest udostępnianie plików z OneDrive. Jeszcze grafikę to się da jakoś zrobić, ale inne wymagają logowania.
Może przez goiogleDrive będzie lepiej:
https://drive.google.com/file/d/1pSQQH2N...sp=sharing

A na wszelki wypadek załączę jako plik.
73's Marcin.
Warszawa KO02OE
 
Odpowiedz
#6
Witam.
Jako iż krótkofalowcem jestem od niedawna a jeśli chodzi o DMR to wogule jestem zielony mam pytanie. Czy jest tu ktoś z okolic Rybnika kto ma do czynienia z tym radyjkiem lub mogl by mnie pokierować co i jak. I jeszcze jedno pytanie, mianowicie czy ten przemiennik w Rybniku faktycznie (SR9DRB). Pozdrawiam
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości