• Witaj na Forum Krótkofalowców i Radioamatorów Nowych Technologii !
  • Zarejestruj się i/lub zaloguj, aby mieć dostęp do wszystkich funkcji
  • Ekipa SP-DMR
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konfiguracja Radiotelefonu DMR
Tryby wyświetlania wątku
#2
Witaj,
Powiem szczerze. Nawet nie wiedziałem o istnieniu takiego radia.
Sam miałem tylko do czynienia z Hyterą, Motorolą no i miałem okazję "pomacać" MD-380 i TYT'a.
Patrząc zmęczonym wzrokiem na twoje ustawienia, wszystko wydaje się w porządku. Na początek sugerowałbym znaleźć kogoś z radiem DMR w okolicy, nie ważne jakim, i spróbować łączności bezpośredniej. Zobaczysz, czy twój sposób programowania działa w łączności bezpośredniej. Jeśli jesteś początkujący, może to być niewielki szczegół, który udało ci się przeoczyć a okazuje się, że bez niego ani rusz. Jak już uda ci się na bezpośredniej, można z tą wiedzą próbować "ataku" na temat programowania radia do pracy z przemiennikiem.
Z doświadczenia wiem, że DMR jest bardzo czuły na zmianę częstotliwości a chińskie radia nie do końca nadają i odbierają dokładnie tam, gdzie pokazują. Może potrzeba jest poeksperymentować na początku na bezpośrednich łącznościach, aby nabyć wiedzy jaka jest różnica pomiędzy tym co pokazuje wyświetlacz a tym gdzie radio nadaje i odbiera.
Tyle ode mnie na początek. Nie chciałbym zostać odebrany jako "nie wiem ale się wypowiem" i mam nadzieję, że wzbogaciłem cię o jakąś wiedzę.
73 de SP2FRN
Sebastian

 
Odpowiedz
  


Wiadomości w tym wątku
Konfiguracja Radiotelefonu DMR - przez SP5CVT - 14 03 2020, 23:27
RE: Konfiguracja Radiotelefonu DMR - przez sp2frn - 16 03 2020, 23:48
RE: Konfiguracja Radiotelefonu DMR - przez SP5CVT - 17 03 2020, 11:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości