• Witaj na Forum Krótkofalowców i Radioamatorów Nowych Technologii !
  • Zarejestruj się i/lub zaloguj, aby mieć dostęp do wszystkich funkcji
  • Ekipa SP-DMR
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Początek z Hetera oraz ogólne informacje ???
Tryby wyświetlania wątku
#1
Witam.
Pozwalam sobie założyć nowy temat a za razem zadać kilka pytań na które mam nadzieje z czasem znajdą się wyczerpujące i rzetelne odpowiedzi. Dla mnie jak i dla przyszłych użytkowników którzy są lub będą zainteresowani łącznościami Dmr poprzez radiotelefony Hytera.
Z dotychczasowych informacji jakie udało mi się zdobyć, wiadomo że Hytera PD785 jak i mobilny odpowiednik Hytera MD785 działają w sieci analogowej jak i cyfrowej i tu rodzi się pierwsze pytanie...
Czy przełączanie miedzy trybem cyfrowym a analogiem następuje poprzez przełączenie personalizacji jak w motkach ??
Czy owe ustawienia w ogóle trzeba przełączać czy następuje to automatycznie po zmianie kanału i zaprogramowanej częstotliwości i trybu pracy??

Owe modele mogą pracować również w trunkingu Mpt 1327 ale po wykupieniu dodatkowej licencji... Jak się to ma w praktyce i jaki jest koszt takiej licencji??
Pytam dla tego iż obecnie pracuje w ww. trunkingu i zastanawiam się nad przesiadką na Hytere ,ale pod tym warunkiem że da się tam zaprogramować trunking analog + analog + Dmr.
Chyba nie wymagam za Dużo ponieważ to oferowała już Motka Gp 380 ,oprócz CYFRY oczywiście.

Proszę o wypowiedz

Adam
 
Odpowiedz
#2
GP380 nie dawala mpt1327. Z trunkingiem + kanaly analogowe byla GP680/1280.
Co do Hytery, masz mozliwosc dokupienia klucza licencyjnego zarowno na trunking analogowy (MPT1327), jak i Tier 3, czyli cyfrowy. Koszt licencji analogowej to 350zl netto.
Personalizacja przypisana jest do kanalu, wiec zmieniajac kanal mozesz przejsc do innego trybu.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości