• Witaj na Forum Krótkofalowców i Radioamatorów Nowych Technologii !
  • Zarejestruj się i/lub zaloguj, aby mieć dostęp do wszystkich funkcji
  • Ekipa SP-DMR
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#21
Witam,

ja również dorzucę swoje trzy grosze, a właściwie dwa pliki z codeplugami do RT3/MD380/MD390 i RT8/MD380/MD390 GPS.
Zawierają pełną (z przemienniki.net) listę przemienników UHF w SP zarówno analogowych jak i DMR z BM REPEATERS. 
Poukładanych w miarę mam nadzieje logicznie - być może zawiera jakieś błędy, ale nikt sam siebie nie jest w stanie do końca sprawdzić.

Pozdrawiam Jacek SQ5KHL - Warszawa.


Załączone pliki
.zip   2017_03_15_MD380_MD390.ZIP (Rozmiar: 28.69 KB / Pobrań: 128)
 
Odpowiedz
#22
(15 03 2017, 22:58)sq3pca napisał(a): Witam,
mam problem z zaprogramowaniem MD-380 pod hotspot DVMega. Nie bardzo mogę rozgryźć soft do programowania.
Mógłby ktoś polecić manual jak to ustawić pod hotspota ? Powinienem wyjść w konfiguracji od kontaktów, potem zony , następnie do zon przypisać odpowiednie kanały z ustawioną częstotliwością hotspota ?
W group list należy wpisać tylko te grupy które chcę odbierać na danym kanale ?Jeśli wybiorę "none" to ustawiany jest RX tylko z takiej samej grupy jak Contact Name ?
Ewentualnie mógłby któryś z kolegów udostępnić codeplug pod dvmega?
Zaczynam dopiero z DMR i jakoś nie mogę się przestawić :-)

Pozdrawiam
Krzysiek SQ3PCA
 
Odpowiedz
#23
(15 03 2017, 22:58)sq5khl napisał(a): Witam,

ja również dorzucę swoje trzy grosze, a właściwie dwa pliki z codeplugami do RT3/MD380/MD390 i RT8/MD380/MD390 GPS.
Zawierają pełną (z przemienniki.net) listę przemienników UHF w SP zarówno analogowych jak i DMR z BM REPEATERS. 
Poukładanych w miarę mam nadzieje logicznie - być może zawiera jakieś błędy, ale nikt sam siebie nie jest w stanie do końca sprawdzić.

Pozdrawiam Jacek SQ5KHL - Warszawa.

Dzieki Jacku! Tego wlasnie szukalem!

Pozdrawiam
Mariusz
SP9DX / KC8P
 
Odpowiedz
#24
Dzień dobry,


tym razem ja załączam przygotowany przez siebie codeplug do MD380GPS, główne różnice w stosunku do 2017_03_15_MD380_MD390_GPS.rdt przygotowanego przez SQ5KHL to inny układ przemienników analogowych w pamięci (podział na okręgi i województwa), i trochę moim zdaniem bardziej restrykcyjne użycie grup odbiorczych.

Codeplug MD-380GPS v2.6

Wsad zawiera:
Przemienniki analogowe 70cm z emisją FM
Przemienniki DMR 70cm w sieci SP-DMR
Kanały simpleksowe 70cm analogowe i jeden kanał simpleksowy cyfrowy (zgodnie z zaleceniami 433.550Mhz CC1 TG260)
 
Odpowiedz
#25
Czy w MD-UV380 można jakoś przyciemnić wyświetlacz?
W nocy strasznie świeci.
 
Odpowiedz
#26
Raczej nie da sie zrobić przyciemnienia wyświetlacza
 
Odpowiedz
#27
(01 01 2019, 16:56)SP8PG napisał(a): Raczej nie da sie zrobić przyciemnienia wyświetlacza

Da się. Tylko tu wchodzi prowizorka Wink
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości