• Witaj na Forum Krótkofalowców i Radioamatorów Nowych Technologii !
  • Zarejestruj się i/lub zaloguj, aby mieć dostęp do wszystkich funkcji
  • Ekipa SP-DMR
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hytera - o co w tym chodzi
Tryby wyświetlania wątku
#1
Witam serdecznie kolegów!

Zainteresowałem się nowym sposobem komunikacji dosłownie wczoraj, a dokładnie przed dwoma godzinami. Głównie operuję CW na HF. 

Żeby poznać, trzeba popracować. 
Obejrzałem więc różne sprzęty i wizualnie najbardziej podoba mi się Hytera PD-360 400-440MHz Lub 430-470 - kłopot, bo to wychodzi poza nasze pasmo... 
Brakuje mi niestety wiedzy, żeby ocenić, czy to dobry pomysł i czy umożliwi mi działanie, czy jeszcze będę musiał coś dokupić. Np. sprawa łączności analogowej i cyfrowej w jednym HT. Jest to, czy potrzebna licencja? Co to są te wszystkie upgrade-kity? Czy jest jakiś soft na linuxa? 

Czytam i czytam, ale mi się nie rozjaśnia Sad
73 sq5rix 
 
Odpowiedz
#2
PD365 (bo to ten model jest skierowany na rynek europejski) pracuje we wspominanych przez Ciebie zakresach. Wychodzi poza nasze pasmo, bo urządzenie może być wykorzystywane równie dobrze komercyjnie na przemiennikach np 417/427 lub w sieci RRL na 448 MHz.
W naszym przypadku obie wersje będą działać, bo nasz kawałek podwórka to 430-440.
Urządzenie od razu pracuje w analogu i cyfrze, więc żadnych kluczy licencyjnych nie trzeba. Jedynie ten do softu CPS do programowania radiotelefonu.
Uprgade Kity to soft do aktualizacji firmware'u, tak, jak się aktualizuje komórki czasem, hi.
W razie czego drukuj, postaram się pomóc.
 
Odpowiedz
#3
Dziękuję!! Wszystko jasne Smile
Może Mikołaj przyniesie.....
73 sq5rix 
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości