• Witaj na Forum Krótkofalowców i Radioamatorów Nowych Technologii !
  • Zarejestruj się i/lub zaloguj, aby mieć dostęp do wszystkich funkcji
  • Ekipa SP-DMR
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SP-DMR i DMR Plus ?
Tryby wyświetlania wątku
#1
Dzien dobry,

Zainteresowałem sie tematem łącznosci DMR głównie z powodu pojawienia się na rynku radiotelefonu
VHF/UHF analog / DMR Tier II GD-77 który jest w cenie ok 270 do 300 zł po przeliczeniu na złotowki
wiec cena zacheciła do zainteresowania się DMR. Oczywiscie GD-77 to jakis kompromis cenowo jakosciowy w stosunku do markowego sprzetu ale jest to ciekawa alternatywa.

Efekt GD-77 mozna zauwazyc gdzie koledzy w Wloclawku kupili 15 sztuk i ruchomili przemiennnik DMR
Podbnie ja staram sie zachecic kolegow z Torunia i okolicy do DMR.

Moja wiedza jest poczatkowa  o DMR pomimo poczytania roznych opracowan i pewnie kiedy zacznie sie uzywac temat bedzie leiej rozpracowany.

Moje pytanie jest czym sie roznia sieci SP-DMR od DMRPlus i dlaczego powstala taka potrzeba jesli nie jest to drazliwy temat


73
Waldek SP2ONG
73 Waldek SP2ONG
http://sp2ong.noip.pl
 
Odpowiedz
#2
Tez interesuja mnie roznice i geneza DMR Plus i BM.
Szczegolnie pod katem uslug, i (de)centralizacji.
 
Odpowiedz
#3
W skrócie:
Pierwszą siecią DMR w PL był DMR-MARC (aktualny DMRPLUS), później mocno rozwinął się BM (bardzo duże możliwości) - został jakby główną siecią w PL. Po jakimś czasie zaczęły się problemy użytkowników motoroli (przerwy, zaniki, zrywanie korespondencji). Narodził się pomysł reaktywacji DMRPLUS. Tym sposobem istnieją dwie różne sieci w PL.
 
Odpowiedz
#4
Więcej na temat sieci DMR+/IPSC na stronie 

dmrplus.pl


Konrad
sp4xkb
 
Odpowiedz
#5
(20 02 2018, 15:33)sp4xkb napisał(a): Więcej na temat sieci DMR+/IPSC na stronie 

dmrplus.pl


Konrad
sp4xkb

No właśnie na stronie dmrplus.pl nie widzę wiele historii. Chciałbym napisać coś na stronę sp-dmr, ale jeśli chodzi o temat dmrplus w Polsce to nic nie mogę znaleźć.
73 de SP2FRN
Sebastian

 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości